

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 750 mΩ |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 4.3 V |
| Min Supply Voltage | 1.4 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 40 ns |
| Turn-Off Delay Time | 20 ns |
| Propagation Delay | |
| Max Supply Current | 6 µA |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Throw Configuration | DPDT |
| Number of Outputs | 4 |
| Nominal Supply Current | 350 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 2 x DPDT |
| On Resistance (RON) | 900 mΩ |
Stock: 2408
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56938
Ext.Price$0.56938
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56938 | $0.56938 |
| 10 | $0.40951 | $4.09510 |
| 25 | $0.36933 | $9.23325 |
| 50 | $0.34639 | $17.31950 |
| 100 | $0.32487 | $32.48700 |
| 300 | $0.30730 | $92.19000 |
| 500 | $0.29067 | $145.33500 |
| 1000 | $0.27443 | $274.43000 |
| 3000 | $0.26442 | $793.26000 |
| 5000 | $0.25477 | $1273.85000 |
